top of page

Kåring af vinderne fra 'Månedens Brygger' #2


Det var en stolt Bertil Melhof-Pedersen der havde inviteret venner og familie til lancering af hans vinderøl, da den kom på hanerne d. 26. april 2017

Bertil Melhof-Pedersens "Lysere tider" der vandt første udgave af 'Månedens Brygger' er blevet modtaget helt vildt godt af vores gæster, og nu er det ved at være tid til at vi skal have kåret de tre vindere fra 'Månedens Brygger' #2.

Lørdag d. 1. juli inviterer vi derfor til kåring af de tre vinderøl fra denne anden udgave af 'Månedens Brygger'. Fra kl. 17-20 vil der være happy hour med 10% på alle fadøl, og selve kåringen sker kl. 20.00.

Tilbagemeldingen fra De Danske Øldommere er at niveauet igen er helt vildt højt - over halvdelen af de 22 tilmeldte øl har scoret over 30 point, og placerer sig derved i kategorien "meget gode øl"!

Kom ned til en festlig aften, og vær med til at fejre de dygtige håndbryggere der har øl med i konkurrencen.


Udvalgte blogindlæg
Seneste blogindlæg
Arkiv
Sorter efter tags
Ingen tags endnu.
Følg os
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page